Girlstuning kalendář – BŘEZEN 2015

BŘEZEN VE ZNAMENÍ DRIFTU

Tento měsíc začíná jinak, než ty ostatní. Do týmu nám vjíždí skutečný závoďák, který si mezi ostatními vybojoval respekt nejen dravou a nebezpečnou podobou, ale hlavně svou podstatou pravého závodního auta. Řeč je o BMW E30 majitelky Michaely Sacherové, v klubuGIRLSTUNING přezdívanou Czech Drift Girl.

 

V kalendáři Girls Tuning 2015 představuje nebezpečné spojení černo-bílé rychlosti jejího BMW(Upír z Feratu) s krásou. No prostě kombinace, která nenechává nikoho chladným. Profesionální péče vizážistů studia GlamL Lucie Trnkové způsobila, že fotografické zachycení Michaely jako výrazného symbolu měsíce března, dopadlo na více než výbornou.

 

Jako členka klubu Girls Tuning je na tunigové scéně necelý rok a to hlavně proto, že ji zajímalo, jak si holky umí ladit svá auta.

 

GIRLSTUNING Sacherova

 

Co vlastně Michaelu přivedlo k tomuto koníčku? Auta ji chytla hned na základní škole, kde si místo učiva do sešitů kreslila design aut, což postupem času vyústilo v zájem o samotnou techniku. S tátou jezdila nejprve po srazech a pak již převážně po závodech. Drift se Michaele dostal do krve v 15ti letech a od té doby hltala každý závod. Nakonec ji fascinace tímto sportem dostala až k samotnému závodění mistrovství ČR v driftu.

 

Vlastní BMW E30 335i, ročník 1989, 210hp, upravený speciál na drifty a letos nově představíToyotu Soarer 1jz GTE single Turbo, jejíž výkon by měl dosahovat 450+hp.

SACH3

 

A jaké úpravy její vůz prodělal? Co se týče interiéru, ten je celkově odlehčený. Najdete v něm skořepiny OMP, čtyřbodové pásy Sparco, hydraulickou ruční brzdu, ochranný homologovaný rám, atd.

 

Exteriér zaznamenal tyto úpravy: lehký setrvačník, lamela M5, přítlačák M5, upravené řízení, zvětšené rejdy, plně stavitelný podvozek D2 (pružiny 9kg a 12kg/mm), Diff 4.10 zavařený, a další. Samozřejmě i zde se o něj v době líčení majitelky postarala společnost iDRY, která mu zajistila profesionální suché mytí.

SACH4

 

Motor pochází z BMW E34 M30B35

 

Kdo stojí za všemi úpravami, kterými BMW prošlo? Pracovat na autech Michaelu naučil táta a učí se od něj stále. Momentálně jí staví nového závoďáka, což je navíc perfektní šance naučit se spoustu věcí. V žádném případě totiž není zastáncem toho, aby jí někdo postavil auto a ona jen jezdila. Ta práce na autech ji podle vlastních slov šíleně baví a není nad to, znát své auto od šroubku.

 

A která úprava se majitelce na voze líbí nejvíce? Hodně velkou prioritou je pro ni skutečnost, že je to závoďák. Staví druhý závodní speciál a těch úprav je mnohem víc, než na samotné tříce. Je to něco zcela nového a již plně srovnatelného s evropskými závodními speciály a to se jí na tom líbí.


Hlavní mediálním partnerem tohoto projektu je internetový portál
www.extra-tuning.com

SACH5

Jak již Michaela zmínila, chystají nový závodní speciál Toyotu Soarer. Toto auto nikdy v českém šampionátu nejelo a ve světě jich je opravdu málo, což je určitě velmi zajímavá informace. Mohla by nám o chystaném speciálu prozradit něco víc? Máme štěstí J Lexus SC300 ( Toyota Soarer ) JZZ 30

Motor:

1 JZ GTE single turbo, Borg Warner S200SX 0,86 ar, Waste gate Tial MV-R 44 mm Denso 750 ccm, Blow off Greddy, IC FMIC, ECU Ecumaster EMU,Single Bosch 044, nerez výfuk 3´´

Přenos:

Kit ABC Clutch, keramika Tilton 2x lamela, zesílený kardan, převodovka BMW, GS5-39DZ, LSD Kaaz 2 way

Podvozek:

HSD Mono Pro, vpředu 18 kg, vzadu 10 kg

Interier:

homologovaný ochranný rám, OMP, pásy Takata, Prosport

Kola:

9×17 Japan Racing wheels, Rota wheels

SACH6

 

 

Dále se dozvídáme, odkud čerpá inspiraci k úpravám. Výraznou část inspirace zajišťuje táta. Michaela mimo jiné komunikuje s evropskými jezdci ze šampionátu Drift Allstars a King of Europe, a také hodně sleduje stránky, jako je např. Speedhunters a další.

 

V ohledu podpory rodiny, se může počítat mezi ty šťastnější, protože rodiče ji v koníčku maximálně podporují. A Michaela si toho váží a moc jim za to děkuje.

 

Zejména kvůli stavbě se teď momentálně svému hobby, pokud to časově vychází, věnuje téměř každý den. Navíc svá auta zbožňuje, takže pokud s nimi právě nezávodí, chodí je do garáže alespoň okukovat.

 

SACH7

 

A jak to má Michaela s běžným využíváním auta, nebo je čistě jen na srazy? Bohužel, obě auta jsou závodně přizpůsobená, což znamená, že v ulicích se s nimi projet nemůže, ačkoliv je to velmi lákavá myšlenka. Jezdí s nimi pouze na závody, srazy a různé exhibice. V létě je celkem dost akcí, naopak zima je sezóně mrtvá, takže odpočívají v garáži.

 

My jsme naopak v průběhu vzniku kalendáře na odpočinek moc nepomýšleli a to hlavně zásluhou notných dávek BIG SHOCKU.

 

SACH8

 

Nezbývá, než Michaele popřát co nejvíce úspěchů se stávajícím i novým závodním speciálem a poděkovat za účast na projektu kalendář Girls Tuning 2015.

 

Krátce zde ještě zmíníme možnost rekvalifikace u partnera kalendáře INTERACTION.

Společnost Interaction podporuje vzdělávání, úzce spolupracuje s úřady práce a jako akreditovaná vzdělávací instituce úspěšně provozuje rekvalifikační kurzy Autolakýrník již řadu let.

 

 

SACH9

 

Rekvalifikační kurz Autolakýrník, nově rozdělený na dvě části (Přípravář a Finální povrchová úprava), seznámí účastníky se všemi aspekty opravárenského lakování vozidel jak po praktické, tak i po teoretické stránce a plně je na práci autolakýrníka připraví.

 

Společnost Interaction s.r.o. je součastně i importérem a distributorem autolaků Spies Hecker, lakovacích kabin USI Italia a kompletního vybavení autolakoven v České republice.

SACH10

 

Tím pádem může zaručit nejvyšší kvalitu produktů a přístup k nejnovějším poznatkům a pracovním postupům v oblasti lakování a přenést je přímo k účastníkům kurzů. Více informací na www.interaction.cz nebo pište na skoleni@interaction.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*