Girlstuning kalendář – KVĚTEN 2015

Ája a její bílá královna

 

I pro méně znalé v oblasti tuningu a vlastních úprav aut je na první pohled patrné, že se bílá Škoda Felicia 1.3 MPI, od svých sériových kolegů naprosto odlišuje. I to je jedním z důvodů, proč byla tato bílá kráska majitelky Anny Rubačíkové, vybrána k účasti na projektu kalendář Girls Tuning 2015, který je tak obohacen o další zajímavý vůz a jeho temperamentní majitelku. Jako ostatní dívky a ženy před ní, i Ája prošla před focením změnou v rámci profesionální péče vizážistů studia GlamL Lucie Trnkové.

Aja felicia tuning

Ája není v oblasti tuningu žádný začátečník. S manželem jsou členy Tuning Clubu od roku 2007 a v roce 2010 se přidala do řad Girlstuning Club. Dále je v současnosti členkou Tuning Clubu Olomouc a zároveň vedoucí Help Tuning Cupu, což je charitativní tuningová soutěžna podporu dětem.

Veškerý výdělek ze vstupného jde na mateřskou školku. Díky Help Cupu mohly jet například děti z MŠ Tážaly a ZŠ Kožušany na exkurzi leteckého muzea v Olomouci a v plánu jsou i další akce. Letos se pokusí zvelebit dětské hřiště a zakoupit pískoviště, s posezením pro děti. Tyto dobrovolné akce jsou velmi úctyhodné.

 

Co Áju vlastně přivedlo k tomuto spíše mužskému koníčku?

Samozřejmě, že je za tím chlap. Manžel s tím začal a velmi brzy tím pobláznil i Áju. Tak vzniklo společné hobby – auta, tuning, srazy a charita. Asi úplně první úprava, do které se pustila, proběhla hned u jejího prvního vozidla Škody 100. Na popud policisty, který nerozeznal barvu auta, se ho rozhodla natřít štětkou na základní modrou, aby již nebylo pochyb. S dalším autem, starým Olcitem, pak jezdila vesnické rally. Pro auta má nejspíš nadání.

 

BL4A2853

 

Současný vůz, Škodu Felicia 1.3MPI 55 kW z roku 1996, si Ája nadělila ke svým narozeninám v lednu 2004. Na první úpravu čekala až do roku 2006, kdy dostala nový nárazník, několik samolepek na boky a stříbrná zrcátka. Tehdy se tunilo ve stylu co dům dal, podlaha kufru ze skříně potažená zátěžovým kobercem, neon pod auto ze zadní mlhovky 120ky, apod. K zásadní proměně došlo v roce 2007, kdy se podařilo škodovku předčasně vyplatit z leasingu. Felda dostala nový kabát v podobě černé perleti, Ája s manželem Aldouvstoupili do Tuning clubu a začali jezdit na srazy. Společný koníček tím nabyl nových rozměrů.

Po vyladění audio zástavby a neonů pod autem nastala sezóna 2008 a s ní tuning srazy, kde manželé sbírali další inspiraci, chuť začít vyhrávat poháry a sen účastnit se jednou s Černou dámou finále Tuning Cupu. Zcela zásadní zlom přišel po vyřazení právě z Tuning Cupu ve Vysokém Mýtu v roce 2009. To Áju nabudilo natolik, že během měsíce vlastnoručně ušila nové potahy, předělala celou zástavbu, vyměnila kola a vyrazila na 2. kolo Tuning Cupu do Olomouce. Tentokrát je nevyhodili a skončili na krásném předposledním místě. No, někde se prostě začít musí.

Následující zimu dostalo auto nový přední i zadní nárazník. Co šlo, se v interiéru nalakovalo a palubní deska spolu s víkem od nádrže dostaly airbrush. Sezóna 2010 začala krásným 3. místem v Mimoni. V dalších kolech sbírala Černá dáma body na finále a povedlo se – z Brna si odvezla 3.místo v Tuning Cupu – velký splněný sen a zadostiučinění pro Áju a jejího manžela Aldu, kteří trávili u svého auta každou volnou chvilku. Tím to však neskončilo. Rubačíkovi neusnuli na vavřínech a dále tunili. Nové čalounění, leštěný motor, převodovka a letos naprostá změna image – celolak na bílou barvu. Z Černé dámy je rázem Bílá královna, a že jí to sluší.

 

felicia_tuning

 

Na co je Ája nejvíce pyšná?

Samozřejmě na úpravy, které si dělala úplně sama. Vlastnoručně si očalounila celý interiér a nalakovala palubní desku. To se dělalo v lakovně, kam celý měsíc chodila pomáhat, aby si pak mohla se slevou sama nalakovat veškeré interiérové plasty. Však je také na to náležitě hrdá. Také si nastříkala celý podvozek na bílo a na nádrži vykouzlila dva krásné medvídky. Vlastní jsou ještě clonítka a zadní plato v kufru. Celkem slušný výkon na ženskou. Škoda, že v té době neměla zásobu BIG SHOCKu, nám jeho popíjení v průběhu vzniku kalendáře posloužilo skvěle.

 

BL4A2860

 

 

Jaké další úpravy můžeme v autě naleznout?

Velkou zajímavostí je, že téměř celá karosérie je svařená dohromady a tudížnerozebíratelná. Od podběhů, střechy lemů, nových nosníků a podlahy až po střechu, která je spojená se zadní částí vozu. Přední i zadní nárazník jsou pak přivařeny k podlaze a vše je vyztuženo. Spodní nárazník je ze Seat Ibiza, přední i zadní lemyVW Golf, zadní nárazník je podvařený nárazníkem z Audi A3. Vlastně je to taková složenina spojená do jednoho kusu, což ale znamená komplikace v případě nutnosti výměny některé z těchto částí.

O exteriér vozu se v době líčení majitelky postarala společnost iDRY, která vozidlu zajistila profesionální suché mytí.

 

BL4A2868

 

 

Motor je načipován, ale jinak tam nejsou žádné mechanické úpravy. Motorový prostor je nalakován na bílo a opatřen chromovými a zlatými doplňky. Velice hezkou záležitostí je hudební sestava vkusně zasazená do kufru auta. Alpine CD receiver spolu se zesilovačem areproduktory Ground Zero zajistí dokonalý a ničím nerušený poslech Ájina oblíbeného zpěváka Andrea Bocelliho. Celý interiér je laděn do bílo-černaprvky airbrush a chromovými doplňky. Na první pohled je patrné, že se jedná o dámskou záležitost, ačkoliv úpravy jsou dílem obou manželů.

Jedním z hlavních aspektů úprav je bezpečnost jízdy, jelikož ještě nedávno byla Felicia „normálním“ pracovním autem, které vozilo Áju každý den do práce a zpět a odpočívalo venku pod širým nebem. Teď už však druhým rokem odpočívá ve vlastní garáži a vozí se jen na srazy.

A kolik času stráví Ájá se svou královnou?

Dle vlastních slov jen tolik, co jí její 18ti měsíční synek dovolí, ale jakmile se vrátí zpět do práce, bude se mu opět věnovat naplno. Největším snem je mít jen svoje auto, které si upraví dle vlastních představ bez nutnosti kompromisů a ústupků. Nezbývá než Áje popřát, aby se jí to co nejdříve splnilo.

BL4A2818

 

 

 


 Krátce zde ještě zmíníme možnost rekvalifikace u partnera kalendáře INTERACTION.

Společnost Interaction podporuje vzdělávání, úzce spolupracuje s úřady práce a jako akreditovaná vzdělávací instituce úspěšně provozuje rekvalifikační kurzy Autolakýrník již řadu let.

Rekvalifikační kurz Autolakýrník, nově rozdělený na dvě části (Přípravář a Finální povrchová úprava), seznámí účastníky se všemi aspekty opravárenského lakování vozidel jak po praktické, tak i po teoretické stránce a plně je na práci autolakýrníka připraví.

Společnost Interaction s.r.o. je součastně i importérem a distributorem autolaků Spies Hecker, lakovacích kabin USI Italia a kompletního vybavení autolakoven v České republice. Tím pádem může zaručit nejvyšší kvalitu produktů a přístup k nejnovějším poznatkům a pracovním postupům v oblasti lakování a přenést je přímo k účastníkům kurzů.

Více informací na www.interaction.cz nebo pište na skoleni@interaction.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*