Girlstuning kalendář – ÚNOR 2015

Katy a její šPunto

Do dalšího, únorového měsíce vjíždí divoce červený Fiat Punto majitelky Kateřiny Ipriové, přezdívanou Katy. V kalendáři Girls Tuning 2015 představuje freestylový až trochu divoce uvolněný styl, v němž mu Katy svým pohledem šelmy úspěšně sekunduje. Samozřejmě i zde zafungovala profesionální péče vizážistů studia GlamL Lucie Trnkové, ale troufáme si říci, že ji Katy nepotřebovala, protože je kočka i v běžném životě. Jako členka klubu Girls Tuningje na tuningové scéně již desátým rokem a dost výrazně o sobě dává vědět například účastí v seriálu ČT1, téměř stovkou pohárů, několika články v časopisech či dvěma evolucemi úprav a předělávek na svém rudém Fiatu. Vlastní několik desítek „lapačů prachu“ ale jak sama říká, nejvíce si váží ocenění Best Creative za aranžmá vozu (téma vinařství) na finále Tuning Cupu 2008.

 

katy girlstuning puntoCo vlastně Katy přivedlo k tomuto koníčku? To je přeci jasné, ne? K autům byla vedena od malička, tak pak stačil jeden tuningový sraz a bylo rozhodnuto. Ano, k úpravě vozu ji inspiroval právě první tuning sraz ve Vyškově na podzim roku 2004, a tam současně i jedno Punto. Její nový život započal.

 

Fiat Punto je ročník 1996 první generace, motor 1,1 ale opravdu jen málokdo by tipoval, jaká je to pila 🙂

A jaké úpravy již na něm udělala a jak dlouho trvaly? Za těch 10 let prošel Fiat třemi změnami co se kol, podvozku, interiéru a hlavně bodykitu týče. A navíc si, jak říká „mákla“ i sama a tím se dost naučila nejen teoreticky.

 

A jak to vypadá s exteriérem? Posuďte sami. Samozřejmě, že v době líčení majitelky se o něj profesionálním suchým mytím postarala společnost iDRY.

katy girlstuning kalendar

Exteriér pokrývá celolak barva červená audi, zaprášená stříbrným třpytem. Vybrat správný odstín laku nebylo vůbec snadné, naopak to byla ta nejsložitější část úpravy. Nárazníky jsou vyrobeny na zakázku, ten přední je vlastním nápadem majitelky. Použila se zde spodní část z druhého, novějšího Punta. Zadní nárazník zůstal origo, jen prodloužen a zahlazen. Dále pak boční prahy, černý lesk mřížky, spoiler Golf IV, lamin.prahy zn.MSdesign a zamračená přední světla/ dovařená kapota.

 

Přední čiré lampy jsou zn.Sonar, zadní lampy originál a na pátých dveřích je umístěná zamračená SPZ. Alu Kola 7,5 x16R zn. Rondel s pneu 195/40/16R, ET35, leštěný límec a lakované středy do zlaté, pneu 195/40 Falken a 195/45 Barum, vzadu 0,5cm podložky. Dálestavitelný sportovní podvozek zn. KW var.1, se snížením vpředu cca 10cm, přední brzdy Brembo, maximálně drážkované a desky ATE.

 

Interiér je přečalouněný do černo-stříbrné koženky, přední sportovní sedačky / skořepiny jsou zn.Autostyle, zadní sériové – vytvarované do sportovního vzhledu, v kufr je audio zástavba (woofer a zesilovač), sportovní volant 32 cm JOM, chrom a černý lak doplňky, lakované plasty.

 

Audio: rádio zn. Alpine, přední repro 10 cm MBquart, 12 cm woofer Hifonics 300rms, zesilovač 4-kanálový macAudio.

Motor se vyznačuje sníženou hlavou. Jeho prostor je lakován do černé a částečně zahlazen. Plasty lakovány do černé, s airbrush motivem hroznového vína včetně torpéda pod stěrači. Sportovní vložka filtru K&N, svíčky NGK V-line a zadní sportovní tlumič je samozřejmostí.

 

 Prozradí, jaké úpravy na svém voze dělala sama?

Proč se nepochlubit, je toho hodně. Lakování motorového prostoru a plastů v interiéru, čalounění některých části interiéru včetně celého kufru, výměna předního i zadního podvozku včetně uložení, výměna kol, tvorba předního nárazníku – svařování plastu a broušení, výměna palubovky, a další jiné drobnosti. To vše, plus ruční mytí a leštění.

BL4A3401

 

A která úprava se Katy na voze nejvíce líbí?

Fascinuje ji jeho „pohled“. Takže přední nárazník spolu s kapotou a světly, ale nesmí opomenout ani interiér, na který je náležitě pyšná.

Zajímalo nás, odkud asi čerpá inspiraci k dalším úpravám. No, dříve zabrouzdala na zahraniční weby, pak ale přišly samotné nápady, čerpající z toho co viděla kolem sebe. Vždyť která tuningářka by chtěla kopírovat ostatní. A být originální se Katy očividně povedlo. Jistě k tomu nemalou měrou přispěla i podpora rodiny, což je určitě neopomenutelné plus.

 

 

Se svým červeným Puntem tráví čas, jak jen to jde. Znamená pro ni mnoho a tak to je minimálně každý víkend. Ale pokud se na něm pracuje, tak i dlouhé večery v týdnu, což se může ukázat jako náročné nejen na čas, ale i energii.

Zato my jsme o energii v průběhu vzniku kalendáře starost neměli. Byli jsme totiž plně zásobeni pořádnou dávkou, o kterou se postaral BIG SHOCK.

 

BL4A3417

 

 A můžeme tohoto červeného Fiata potkat i jinde, než na tunikových srazech?

Odpověď potěší, neb byl stavěn nejen jako ozdoba srazů a tak s ním Katy jezdí běžně. Navíc se vydala na cestu tzv. „odvykačky“, ve smyslu tuningového důchodu. Již žádné úpravy, jen nutné opravy.

Nezbývá, než Katy popřát radost z maximálního užívání si svého vozu a poděkovat za účast na projektu kalendář Girls Tuning 2015.

 

 

 

 

 

 

 

 


 Krátce zde ještě zmíníme možnost rekvalifikace u partnera kalendáře INTERACTION.

Společnost Interaction podporuje vzdělávání, úzce spolupracuje s úřady práce a jako akreditovaná vzdělávací instituce úspěšně provozuje rekvalifikační kurzy Autolakýrník již řadu let.

 

Rekvalifikační kurz Autolakýrník, nově rozdělený na dvě části (Přípravář a Finální povrchová úprava), seznámí účastníky se všemi aspekty opravárenského lakování vozidel jak po praktické, tak i po teoretické stránce a plně je na práci autolakýrníka připraví.

 

Společnost Interaction s.r.o. je součastně i importérem a distributorem autolaků Spies Hecker, lakovacích kabin USI Italia a kompletního vybavení autolakoven v České republice. Tím pádem může zaručit nejvyšší kvalitu produktů a přístup k nejnovějším poznatkům a pracovním postupům v oblasti lakování a přenést je přímo k účastníkům kurzů.

 

Více informací na www.interaction.cz nebo pište na skoleni@interaction.cz

BL4A3372

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*