Girlstuning kalendář – LISTOPAD 2015

LISTOPAD A CHAOTICKÉ CIGÁNĚ

V úvodu by měla zaznít fanfára, protože na scénu přijíždí poslední vůz kalendáře GIRLS TUNING 2015 spolu s majitelkou, kterou je Jana Zelendová „Chaotička.“ Jedná se o„Cigáně“ Volkswagen Golf třetí generace, rok výroby 1995, 1.9 TDI, v originále 66 kW. O něžný a zároveň rebelský vzhled se postarala profesionální péče vizážistů studia GlamL Lucie Trnkové a Golfu věnovala svou profesionální péči v podobě suchého mytí společnost iDRY.

 

Od kdy jsi členkou klubu Girls Tuning?

Oficiální členkou jsem od konce roku 2005. Což znamená, že patřím k jedněm z nejstarších členek a zároveň jsem také v roce 2008 přebrala samotné řízení klubu. Takže by se dalo říci, že jsem taková jejich „mamková“.

 

Co Tě přivedlo k tomuto koníčku?

Popravdě ani nevím, jestli mě k tomuto koníčku někdo přivedl. Já zastávám názor, že s takovou „úchylkou“ se už člověk prostě narodí. Do dneška si na zahradě pamatuji dva staré trabanty, na kterých jsem ještě jako kuře něco věčně opravovala a demontovala. Pak, když mi bylo 18 let, klepala jsem se na den, kdy mi konečně dají řidičák, a já budu moci brázdit silnice. Přišla na řadu, v té době nejdostupnější Škoda 105, byla to jasná láska na první pohled. A už v té době mi bylo jasné, že nezůstane kámen na kameni a že některé věci musí být prostě jinak – podle mě. Takže by se dalo říct, že na tomto voze jsem se trochu odkojila a odtloukla, než mi zkřížil cestu ON – černý Volkswagen Golf. Jsme spolu již 13 let a věřím, že nás ještě nějaký ten pátek čeká.

 

chaotic2

 

Jaké úpravy jsi už na něm udělala a jak dlouho trvaly?

Interiér

Co se týče interiéru, tak ten prošel velkými úpravami. Zevnitř je to prakticky G4. To znamená, že přední i zadní sedačky jsou černé kožené Recara z modelu G4 prošívané růžovou nití. Palubní deska, včetně výdechů, topení až po výztuhu je také z modelu G4. Kompletně celý interiér je přečalouněn do černé a růžové koženky. Plastové detaily jsou lakovány do černého klavírového laku. Volant byl vyměněn za menší od značky Victor s 30 cm v průměru. Také nesmím zapomenout na audio, kdy celé vozidlo bylo vytlumeno, originální reproduktory byly vyměněny za MTX, rádio 2DIN Pioneer, zesilovače Mac Audio.

 

Exteriér

Po exteriérové stránce by to bylo na dlouhé povídání, protože za tu dobu, co jsme spolu, jsme se po exteriérové stránce změnili několikrát. Ale asi určitě zmíním konečnou úpravu a tou jeprakticky sériový stav – až na to, že celá kastle je zahlazena a zbavena lišt, přední a zadní nárazníky jsou také zahlazeny, předek vozidla byl nahrazen z modelu Volkswagen Vento. Zadní světla jsou diodové krystaly od FK Automotive. Na vozidle jsou kola o velikosti 16“ TH Line 2 dílné od firmy Schmidt. Podvozek je štelovák KW, také brzdy prošly upgradem a jsou použity větší 280mm z modelu Corrado G60. Asi největší zajímavostí na mém vozidle je lak – a to takový, že celé vozidlo je potažené do černé koženky a střecha do růžové. To je asi takovým mým největším poznávacím znamením.

 

Motor

Po motorové stránce je největší zajímavostí spíše to, že spolu máme natočeno již 450 tis.kilometrů a kromě údržbově nutných oprav je vše v naprostém pořádku a stále šlapeme jako hodinky. Jediné, co na motoru prošlo upgradem, jsou vstřiky.


Hlavní mediálním partnerem tohoto projektu je internetový portál
www.extra-tuning.com

Dělala jsi některé úpravy na své voze zcela sama?

Na vozidle je nespočetně úprav a oprav, které jsem dělala absolutně sama. Ale je tam také veliká spousta úprav, která by se rozhodně bez mých přátel – jak holek z Girlstuning, tak přátel z Lubosh Gangu neobešla. Protože vždy je to tak, že jeden umí to a druhý zas tohle a dohromady uděláme moc.  A k tomu my dodáváme, že s dávkou BIG SHOCKU by to šlo navíc jedna radost 🙂 Ostatně jako nám při jeho popíjení v průběhu vzniku kalendáře .

CHAO3

 

 

Která úprava se ti na voze nejvíce líbí?

Otázka, která úprava se mi líbí nejvíce, už trochu zavání alibismem. Mám ráda celé auto, protože bez jakékoliv jeho části by to prostě nebylo ono.

 

Další zajímavosti?

Myslím si, že asi většina byla řečena výše. Největší zajímavostí je to, že jsme spolu již 13 let, nalítáno máme spousty kilometrů a i přesto, že ne vždy bylo vše „růžové“ nevyměnila bych jej nikdy za nic.

 

Kde bereš inspiraci k dalším úpravám?

Tak inspirace bylo vždy hodně a vždy bylo kde co okouknout. Ale jsem radši a jsem toho zastáncem, když je možné inspiraci uchopit úplně jinak. V tuto chvíli jsme s golfíkem víceméně již v konečné fázi úprav. A do budoucna s ním zatím nic neplánuji, protože vím, že na mě v garáži čeká další projekt, který rozhodně musí brázdit české silnice pod mojí taktovkou.

CHAO4

Máš podporu v rodině / u přítele?

Dalo by se říci, že teď už podpora v rodině je, ale dříve jsem byla za blázna, co cpe nesmyslné peníze „do starého auta“. U přítele mám 1000% podporu.

 

Kolik času trávíš se svým autem?

Tento čas se nedá nikdy vyměřit. Pokud něco opravuji nebo předělávám, tak by se dalo říci, že každou volnou chvíli. Je to koníček, takže když se nemusí pracovat a vydělávat na chleba, tak se „válí šunka“ v garáži.

 

Jezdíš s ním běžně nebo jen na srazy?

Teď už jsme asi ve fázi, kdy by se dalo říct, že hlavní prioritou jsou srazy. Jakmile začne sezona a je volno, tak když už se jezdí, tak se jede na sraz. Vzhledem k tomu, že se s vozidly jezdíme prezentovat také do Německa a Polska, je výraz zda tím jezdím běžně nebo „jen“ na srazy zavádějící.  Ale v zimě určitě nejezdíme. Pouze sezona a pak zase šupky spinkat a sbírat sílu na další sezónku.

 

Děkujeme Janě „Chaotičce“ za účast na projektu kalendář GIRLS TUNING 2015 a zároveň za výborný rozhovor a loučíme se s přáním všeho dobrého.


Krátce zde ještě zmíníme možnost rekvalifikace u partnera kalendáře INTERACTION.

Společnost Interaction podporuje vzdělávání, úzce spolupracuje s úřady práce a jako akreditovaná vzdělávací instituce úspěšně provozuje rekvalifikační kurzy Autolakýrník již řadu let. Více informací na www.interaction.cz nebo pište na skoleni@interaction.cz

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*