Girlstuning kalendář – PROSINEC – Christmas Viper

Christmas Viper

BL4A3547

Prosinec je měsícem ve znamení Vánoc, proto byla volba motivu kalendáře Girls Tuning 2015pro tento měsíc více než jasná. Tváří prosince se stala Anna Pastorková, jejíž půvabný obličej si vzali na starost profesionálové ze studia GlamL Lucie Trnkové. Anna Pastorková je první vicemiss Miss Beauty 2014 a ambasadorkou společnosti iDry, která převzala péči v rámci mytí a naleštění všech vybraných aut v průběhu focení kalendáře. A jaký že vůz jí dělá společnost? Žádný jiný, než naprosto famózní Dodge Viper od Diamond Race. O pořádnou dávku energie tedy rozhodně nebylo nouze, což pro všechny případy jistil BIG SHOCK.

big-shock-logo

Již na první pohled je naprosto zřejmé, že se nejedná o běžné pracovní auto, ale spíše srdeční záležitost ředitele Diamond Race, Milana Markoviče. Dodge Viper SRT/10 není jen auto, je to životní styl. Ostatně sportovní vozy provází Milana Markoviče již od útlého dětství a tento překrásný kousek představuje jeden splněný sen. K dalšímu ze splněných přání se řadí projekt Diamond Race, který jsme krátce představili v minulém článku.

 

Cílem závodu není jen věcná cena v podobě tří diamantů, ale především setkání lidí se společným zájmem, výměna zkušeností, navázání nových kontaktů a v neposlední řadě též dobrá zábava spolu s jedinečnými zážitky.

 

V České republice je Diamond Race bezpochyby unikátním podnikem. A na další jedinečnost, tentokrát ve směru nejnovější a ne zcela rozšířené technologie vsadila i společnost iDry. iDry Mobile Car Cleaners se primárně zabývá, jak již název napovídá, mytím vozidel. Nejedná se však o klasický mokrý proces, nýbrž o tzv. suché mytí.

BL4A3503

Suché mytí iDry je mobilní služba poskytovaná v následující podobě. Po objednání klientem přijede společnost iDry na jím určené místo, např. parkoviště u zaměstnání, domácí stání apod., a tam vozidlo či více vozů umyje technologií suchého mytí iDry. Jedná se o čištění bez použití externího přívodu vody a bez následného znečištění okolí. Po prvotní péči je pak vůz ještě následně nakonzervován voskem. Mezi doplňkové služby patří čištění a ošetření interiérů hydrofobní úpravou pro snadný úklid vylitých tekutin. To, čím dnes iDry mění zažité stereotypy firem i soukromých osob v mytí svých aut, je úspora času a nákladů, ekologické služby a v neposlední řadě 100% mobilita.

 

Suché mytí by samozřejmě nebylo možné bez moderních materiálů a úžasného pokroku aplikované vědy. Díky současným technologiím se již nemusíme bát roztírání nečistot po povrchu či jeho případného poškrábání, jako tomu bývalo u bavlněných hadrů. Moderní technologie jsou využity jak při výrobě vláken pro speciální utěrky, tak při výrobě čisticích roztoků na bázi vody, jimiž jsou povrchy čištěny.

 

Při suchém mytí jsou používány utěrky z mikrovláken, jejichž mechanické čisticí účinky jsou nesrovnatelně lepší než u běžných hadrů na čištění a šetrnější než u mycí houby. Výjimečnost utěrek z mikrovláken, rovněž nazývaných švédské, spočívá v dobrém odstraňování nečistot ulpívajících na všech hladkých a lesklých površích a rovněž v jejich dlouhé životnosti. Výrobky z mikrovláken se vyznačují vláknitou strukturou, jež absorbuje mechanické a tukové nečistoty výrazně rychleji, než dosavadní látky. Jak prokázaly testy, díky této schopnosti na sebe vázat mastnoty je možno při běžném úklidu ušetřit až 80 % čisticích prostředků. Vysoká sací schopnost je dána extrémně tenkými vlákny. Jež až s podivem, že vlákno dlouhé 100 km váží méně než 1 g. Velmi důležité je pracovat s dokonale vyždímanou či jen mírně navlhčenou utěrkou, neboť zcela mokrá již ztrácí svoji účinnost a schopnost další absorpce.

 

Kvalitní čisticí prostředky jsou další nezbytnou součástí suchého mytí. Přípravky Eco Touch se řadí mezi ekologické produkty vyrobené na vodní bázi s přídavkem antistatických přísad, které odpuzují prach a nečistoty od nalepení na karoserii vozu po mnoho dnů od umytí. Kromě vody přípravky dále obsahují vysoce kvalitní Carnauba wax (tzv. karnaubský vosk, jež dodává karoserii úžasný dlouhodobý lesk a ochranu laku), Montan vosk (zvyšuje voděodpudivost, zlepšuje odolnost vůči otěru a dodává karoserii vysoký lesk) a další patentované přísady, smáčedla, mýdla, čistidla a ochranné polymery, to vše na vodní bázi.

BL4A3499

Ekologickým aspektem tohoto procesu je obrovská úspora spotřebované vody. Suché mytí spotřebuje na jedno auto pouze 2 litry vody, zatímco při běžném mytí to může být až 200 litrů. Další nespornou výhodou je úspora času a to hned dvojí. Za prvé s vozem nemusíte nikam jezdit, protože iDry přijede za Vámi. Za druhé je vnější čištění velmi rychlé, neboť samotné mytí včetně konzervace povrchu kvalitním voskem trvá při běžném znečištění pouhou půl hodinu.

 

Jak tedy celý proces suchého mytí funguje?

Nejprve se na karoserii vozidla nastříká čisticí přípravek, který se pak spolu se špínou jemně setře navlhčenou utěrkou z mikrovlákna. V případě větších nečistot se celý proces opakuje. Poté je ošetřená část povrchu vozidla rychle vyleštěna do sucha a do 30 minut je auto připraveno k předání zpět majiteli – suché, čisté, lesklé a ošetřené voskem, který vydrží na vozidle až 2x déle než při běžném mytí.

 

Jaká je historie firmy iDry?

V současnosti představuje společnost iDry světovou jedničkou v oblasti mobilního mytí automobilů. Za jejím vznikem stojí příběh otce starajícího se o postiženou dcerku. Právě tato péče, velmi náročná na pozornost a čas, jej přiměla k zamyšlení nad časovými požadavky všech ostatních činností. K nim patřila i péče o vlastní vůz. Po nějaké době došel k závěru, že neexistuje firma, díky níž by nemusel trávit čas cestou do myčky, mytím svého auta, a návratem domů.

A tak v roce 2011 vznikla společnost iDry, poskytující služby především pro firemní, ale i soukromou klientelu. Důvodem vzniku byla vlastní potřeba ušetřit čas a současně i poptávka po mobilním mytí aut, kdy není třeba nikam jezdit. Klient se tak může věnovat práci, rodině či zábavě, zatímco firma na čištění vozů přijede sama a vůz ošetří.

Díky vlastnímu franšízovému konceptu, který byl zakládající společností představen před necelými 18 měsíci, můžeme nyní využít těchto služeb i v České republice. iDry u nás reprezentuje největší firmu na mobilní mytí aut, neboť svým rozsahem pokrývá téměř 80% ČR a neustále se rozšiřuje, a to i do okolních zemí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*